Aktuality

Světový týden kostí a kloubů odstartoval 12. října
12. 10. 2021

Artritida, onemocnění páteře, úrazy nebo osteoporóza – nejčastější problémy trápící pohybový aparát, na které se snaží upozornit Světová zdravotnická organizace v rámci Světového týdne kostí a kloubů. Ortopedická klinika Fakultní nemocnice Bulovka, 1. LF UK a IPVZ se v letošním roce aktivně připojila k osvětě a rozhodla se upozornit na problematiku diagnózy těchto onemocnění, účinnou léčbu a prevenci.

Číst dále
Očkování proti chřipce lze spojit s očkováním proti COVID-19
22. 9. 2021

Pravidelné očkování proti chřipce zahajujeme v polovině října a lze ho spojit s očkováním proti COVID-19.

Číst dále
Spouštíme očkování třetí dávkou proti onemocnění COVID-19
20. 9. 2021

Dne 20. 9. 2021 jsme spustili registraci k očkování třetí dávkou proti COVID-19.

Číst dále
Uznávání certifikátu pro osoby očkované mimo EU a EHP vakcínami schválenými EMA
17. 9. 2021

Certifikáty uznáváme v rámci našeho očkovacího centra v Klinice infekčních nemocí (budova č. 7) ve 2. patře PO–NE 7.00–15.00.

Číst dále
Nadační fond La Vida Loca předal kufříky pro odložené děti na Neonatologické oddělení
16. 9. 2021

Každoročně je v českých porodnicích odloženo zhruba 500 novorozenců. Život v kufříku, projekt Nadačního fondu La VIDA LOCA, dává odloženým miminkům šanci na lepší životní start. Nadační fond jim daruje kufříky, které zdravotní sestry plní informacemi o jejich narození, porodními náramky nebo přáními do života. S naší nemocnicí spolupracuje nadační fond už od roku 2016.

Číst dále
Bulovka otevřela jednotku intenzivní péče na Urologickém oddělení
13. 9. 2021

Fakultní nemocnice Bulovka dnes zahájila provoz jednotky intenzivní péče Urologického oddělení. Celková kapacita tohoto specializovaného pracoviště je šest lůžek. Využívána bude pro pacienty po náročných operačních výkonech.

Číst dále
Vyberte si ze tří lázeňských pobytových balíčků ve Slatinných lázních Toušeň
7. 9. 2021

Připravili jsme pro vás tři balíčky, které zahrnují týdenní pobyty s různým počtem léčebných procedur. Výběr konkrétních léčebných procedur provedete během konzultace s lékařem po příjezdu do lázní.

Číst dále
Výtvarníci poděkovali personálu Fakultní nemocnice Bulovka
13. 8. 2021

Ve čtvrtek 12. srpna 2021 proběhlo symbolické poděkování umělců z řad malířů, grafiků a ilustrátorů pracovníkům Fakultní nemocnice Bulovka (FNB) za jejich náročnou práci v období koronavirové pandemie.

Číst dále
Světový den hepatitidy: Nepodceňujte prevenci
28. 7. 2021

Hepatologické centrum Fakultní nemocnice Bulovka nabízí komplexní služby, které s diagnostikou a léčbou hepatitidy souvisí.

Číst dále
Fakultní nemocnice Bulovka slaví 90 let
24. 6. 2021

Před devadesáti lety byla uvedena do provozu jedna z pěti největších pražských nemocnic – Fakultní nemocnice Bulovka (FNB). Nemocnice v pražské Libni poskytuje svým pacientům zdravotní péči v širokém spektru lékařských oborů. V rámci jednoho areálu jsou pacientům ambulantní i lůžkové péče k dispozici specializované lékařské týmy, které se v případě potřeby dokáží spojit a poskytnout multioborovou zdravotní pomoc. 

Číst dále
Bulovka spustila interní tísňovou linku
17. 6. 2021

Od června letošního roku funguje v rámci celého areálu Fakultní nemocnice Bulovka (FNB) interní tísňová linka. FNB je jednou z prvních fakultních nemocnic v ČR, která převedla metodické doporučení Ministerstva zdravotnictví ČR do praxe a implementovala interní telefonní linku 2222 jako jednotné číslo tísňového volání v nemocničním zařízení. 

Číst dále
Na Bulovce byl podán nový inovativní lék proti HIV
10. 6. 2021

V HIV centru Fakultní nemocnice Bulovka byl podán nový inovativní lék. U HIV pozitivního pacienta s multirezistencí na obvykle používané léky má výborné výsledky – zapříčinil výrazný útlum množení viru v těle. Jedná se o vůbec prvního pacienta, kterému byl tento lék v Evropě podán mimo klinické studie. Zásluhu na tom mají pracovníci HIV centra na Bulovce, kteří podání léku pacientovi vyjednali s britským výrobcem, společností GlaxoSmithKline (GSK). Společnost lék darovala na celý rok, a to zcela bezúplatně.

Číst dále
Nový režim návštěv v nemocnici
8. 6. 2021

S účinností ode dne 8. 6. 2021 jsou usnesením vlády možné návštěvy pacientů za zvláštních podmínek…

Číst dále
Bulovka hledá sestry a radiologické asistenty
29. 4. 2021

Fakultní nemocnice Bulovka posiluje své náborové aktivity zaměřené na nelékařský zdravotnický personál. Na sociálních sítích se aktuálně objevil první z řady náborových videospotů, kde stávající lékaři a sestry „hrají“ sami sebe. Přirozenou formou tak představují kliniky a oddělení, na kterých je nedostatek personálu nejcitelnější. Mnohdy se jedná o pracoviště, která jsou s ohledem na poskytovanou zdravotnickou péči v rámci ČR unikátní. Jak říká v úvodním videu primář Ústavu radiační onkologie FNB a 1. LF UK MUDr. Miloslav Pála, Ph.D., MBA: „Personál je alfou a omegou naší práce“.

Číst dále
Opět otevíráme oční pohotovost
15. 4. 2021

Díky postupnému poklesu počtu pacientů s akutním onemocněním Covid-19 bude od dnešního dne (15.4.) opět zprovozněna pohotovost na očním oddělení. Pacienti ji mohou začít využívat denně, a to v době od 15.45 do 7.00.

Číst dále
Lék Bamlanivimab pro indikované pacienty
19. 3. 2021

Lék je v současné době indikován u pacientů s možným rizikem těžkého průběhu onemocnění covid-19. Jedná se o chronicky nemocné ve vymezených indikačních skupinách, např. onkologicky nemocné, pacienty trpící poruchou imunity a další.

Číst dále
Pro objednané pacienty k očkování proti COVID-19 máme dostatek vakcín
29. 1. 2021

Chceme všechny objednané pacienty k očkování první i druhé dávky ujistit, že máme dostatečné množství vakcín.

Číst dále
Vyjádření primářky MUDr. Hany Roháčové, Ph.D. k očkování proti covid-19
21. 12. 2020

Primářka Infekční kliniky MUDr. Hana Roháčová, Ph.D. se vyjádřila k nejrůznějším dezinformacím a nedůvěře související s preventivním očkováním

Číst dále
Antigenní testy pedagogických pracovníků
3. 12. 2020

Od pátku 4. do 18. prosince je v Nemocnici Na Bulovce otevřeno odběrové místo pro všechny pedagogické pracovníky.

Číst dále
Naši lékaři se podíleli na rozsáhlé publikaci o infekci covid-19
4. 11. 2020

Výskyt onemocnění covid-19 představuje jednu z největších výzev pro naši společnost. Současná situace je náročná i v tom, že jak laická, tak odborná veřejnost je zahlcena nepřeberným množstvím informací o novém koronaviru a nemoci covid-19, avšak jejich odborná a výpovědní hodnota je bohužel značně rozdílná.

Číst dále
Otevřeli jsme nové Očkovací centrum
23. 9. 2020

V Nemocnici Na Bulovce vzniklo při Klinice infekčních, tropických a parazitárních nemocí nové Očkovací centrum. Svoji činnosti zahájí ve čtvrtek 24. září a nabízí individuální přístup k očkování standardních i rizikových pacientů, včetně poradenství a odborných konzultací.

Číst dále
28. červenec Světový den hepatitidy: Nová online poradna hepatologického centra
28. 7. 2020

Virové hepatitidy – mnohdy laicky označované jako žloutenky – patří mezi běžně se vyskytující onemocnění jater. Samotný termín žloutenka ovšem neoznačuje nemoc samotnou, nýbrž jeden z jejích projevů: zežloutnutí kůže a bělma (tento příznak se ovšem nemusí projevit).

Číst dále
Na Bulovce pomáháme astmatikům centrovou biologickou léčbou
10. 7. 2020

Centrum pro léčbu těžkého astmatu funguje na Bulovce poměrně krátce. Problematiku astmatu detailně vysvětluje vedoucí tohoto centra doc. MUDr. Norbert Pauk, Ph.D. z Kliniky pneumologie, 3. LF UK a Nemocnice Na Bulovce.

Číst dále